اخبار برگزیده

مشخصات دیسک و صفحه کلاچ خوب

دیسک و صفحه کلاچ

صفحه کلاچ مرغوب دارای این مشخصات است :

  • بخش کائوچویی باید تیره و متراکم و دارای رشته های مسی باشد
  • بخش اتصال به شفت باید دارای دنده های دقیق و شکیل باشد
  • اتصال صفحه به شاسی باید توسط پرچ های با کیفیت و بسیار مفاوم باشد
  • شاسی صفحه باید دقیق و بدون کوجکترین تاب یا زاویه و کجی باشد
  • فنر ها یا دمپر باید از جنس مرغوب و مقاوم باشد


دیسک مرغوب :

  • آلیاژ دیسک باید مفاوم در برابر حرارت بالا باشد
  • دیسک باید دارای قطر دقیق و فیت خودرو باشد
  • دیسک باید فاقد تاب و کجی باشد

نکات مهم و کاربردی که هنگام خرید دیسک و صفحه باید به آن توجه کنیم:

قیمت: قیمت نقش مهمی در انتخاب شما ایفا می کند. ابتدا مشخص کنید که چه میزان برای خرید دیسک‌و صفحه قرار است، هزینه کنید. زمانی میزان بودجه مشخص شود خود به خود خیلی از برندها از دایره انتخاب شما حذف می شوند. و کار انتخاب برای شما ساده می شود.

نرمی کلاچ: کمتر کسی است که در جستجوی نرم بودن کلاچ نباشد. اگر می خواهید کلاچ نرم و راحتی داشته باشید به دنبال دیسک با کیفیت و صفحه های پری دامپر بروید.

برند صفحه کلاچ: بهتر است یک برند معروف و با کیفیت بخرید که امتحان خود را پس داده باشد. زیرا اگر یک برند بی کیفیت بخرید و به خوبی کار نکند مجبورید دو بار هزینه کنید، دو بار برای خرید صفحه کلاچ و دو بار پرداخت حق الزحمه تعمیرکار را بپردازید.

فنر مارپیچ: مدل هایی بخرید که فنر های قوی و با کیفیت دارند، اگر این فنر ها از کیفیت لازم برخوردار نباشند زود بریده شده و مجبور به تعویض صفحه خواهید شد. بهترین نوع فنر مارپیچ پری دامپر می باشد.

بلبرینگ کلاچ: به کیفیت این قطعه توجه کنید، چون در خیلی از برندها کیفیت پایینی دارد و شما بعد از یک مدت مجبورید بخاطر تعویض این قطعه هزینه تعویض دیسک و صفحه را به مکانیک بپردازید. اگر بلبرینگ روی دیسک و صفحه کیفیت لازم را ندارد بهتر است یک نمونه با کیفیت جداگانه خریداری کنید.

نوع بسته بندی: توجه داشته باشید، همیشه محصولات اصلی به وسیله لیبل یا برچسب آن شرکت پلمپ شده اند. دقت کنید دیسک و صفحه بی کیفیت را درون کارتون محصولات مشهور قرار نداده باشند و به شما به عنوان اصل قالب کنند.

مشورت با مکانیک: متاسفانه امروزه خیلی از کالاهای تقلبی وارد بازار شده اند. که با نام کمپانی های معروف فعالیت می کنند، حتما قبل از خرید از مکانیک خود مشورت بگیرید، زیرا به علت اینکه روزانه تعداد زیادی تعویض می کند و با تعدادی برند برگشتی مواجه می شود، می داند که چه برندی بهتر عمل می کند.

فروشگاه محصولات امکو

محصولات دیگر امکو

نوشته های مشابه